Kayıt Başvurusu
X

Kayıt BaşvurusuÖn başvuru Kaydınız Alınmıştır.

Lütfen aşağıdaki formu doldurarak gönderiniz.
En kısa sürede sizi arayacağız.

Eğitim Birimleri

Ortaokul 7. ve 8. Sınıflar

Öğrencilerimiz ortaokulumuzda öncelikli olarak lise giriş sınavına disiplinli bir şekilde hazırlanacaklardır. Bunun yanı sıra düzenli olarak yapılan konu tarama testleri ve deneme sınavları ile öğrencilerimizin test çözme yeteneklerini arttırmayı ayrıca eksiklerini belirleyerek giderme imkanı yaratmayı amaçlıyoruz.
İzmir'de Yeni TakTik Okulları ortaokul

"Her öğrencinin kendine özel öğrenme biçimi ve hızı vardır." İzmir'de Yeni TakTik Okulları Ortaokulu'nda özenli ve disiplinli eğitimin yanı sıra öğrencilerin okulda kazandığı bilgiyi yaşamlarına katabilmelerinin desteklendiği, bilgiye ulaşma yollarının kazandırıldığı, teknolojinin bilinçli kullanılmasının öğretildiği, öğrenme isteğinin yaratıldığı, başkalarının hak ve düşüncelerine saygılı olmanın öğretildiği, her öğrencinin kendine özgü öğrenme biçimi ve hızının dikkate alındığı, ödül ve ceza yerine teşvik kullanılan, ezberlemeyi değil bilgi üretmeyi hedefleyen bir eğitim programı uyguluyoruz.

Okul rehberlik servisimiz tarafından liseye hazırladığımız öğrencilerimize "Akademik İzleme Programı" uyguluyor ve elde edilen bilgileri; öğrenci ve veli ile paylaşıyoruz.

Ortaokulumuzda bir yabancı dili rahatça kullanabilecek kadar bilen ve seven öğrenciler yetiştiriyoruz. Akıllı tahta ve projeksiyon gibi öğrenmeyi kolaylaştırıcı materyalleri kullanıyoruz. 15 kişilik sınıflarda eğitim ve öğretim yapıyoruz.

Lise Giriş Sınavı'na Hazırlık

Öğrencilerimiz ortaokulumuzda öncelikli olarak Lise Giriş Sınavı'na disiplinli bir şekilde hazırlanacaklardır. Eğitim süresince bu hazırlıklar, uzman eğitim kadrosu eşliğinde konu anlatımları ve soru çözümleri ders ortamında ve ders sonrası çalışma saatlerinde yapılacaktır. Bunun yanı sıra düzenli olarak yapılan konu tarama testleri ve deneme sınavları ile öğrencilerimizin test çözme yeteneklerini arttırmayı ayrıca eksiklerini belirleyerek giderme imkanı yaratmayı amaçlıyoruz.

İzmir'de Yeni TakTik Okulları Ortaokulu'nda öğrencilerimizin akademik eğitim hayatlarından ve sınava hazırlık sürecinden arta kalan zamanlarda sosyalleşmelerini ve enerjilerini atmalarını sağlamak amacıyla ilgi alanlarına göre spor ve sanata yönlendirilmeleri hedeflenmektedir.

Rehberlik

İzmir'de Yeni TakTik Okulları Ortaokulu'nda öğrencilerimiz gelecekte kendilerine en uygun mesleğin hangisi olduğu, doğru kariyer hedefi oluşturmak amacıyla rehber öğretmen tarafından yapılacaktır. Ayrıca okulumuzda öğrencilerimizi hedefleri doğrultusunda yönlendirecek, motive edecek, bu sıkıntılı süreçte yaşanılan zorluklarla başa çıkmaları konusunda destekleyecek deneyimli rehberlik birimimiz bulunmaktadır.