Kayıt Başvurusu
X

Kayıt BaşvurusuÖn başvuru Kaydınız Alınmıştır.

Lütfen aşağıdaki formu doldurarak gönderiniz.
En kısa sürede sizi arayacağız.

Eğitim Birimleri

Doğru Üniversitenin Anahtarı

İzmir'de Yeni TakTik Okulları'nda lise eğitimi, öğrencilerimizin üniversite sınavlarında başarılı olmasının yanı sıra lise sonrasındaki hayatına becerilerini edinmiş, donanımını tamamlamış bir birey olarak girmesini de hedefler. Üniversite eğitimi sonrası iş hayatına atılacak öğrencilerimiz; özgüvenli, kendilerine, topluma ve dünyaya katkıda bulunmaya hazır biçimde mezun olurlar.
İzmir'de Yeni TakTik Okulları anadolu lisesi

İzmir'de Yeni TakTik Okulları Anadolu Lisesinde akademik eğitime büyük önem verilmektedir. Eğitim ilkelerimizde ders derste öğrenilir anlayışı ile dersler uygulamalı, ilgi çekici ve ciddiyet olgusu içerisinde gerçekleştirilir.

İzmir'de Yeni TakTik Okulları Anadolu Lisesinde 4 yıllık eğitim ve öğretim programında 9. ve 10. sınıflarda akademik eğitim yanında sosyal eğitime ve dil eğitimine de büyük önem verilmekte olup 11. ve 12. sınıflarda ise akademik eğitim ve üniversite hazırlık eğitimleri ön planda tutularak öğrencilerimizin en iyi üniversitelerin seçkin bölümlerine yerleşmeleri hedeflenir.

Öğrencinin akademik alan ve hedef belirlemesi sonrasında birlikte kariyer planları oluşturuyoruz. Hedef belirlendikten ve kariyer planları oluşturulduktan sonra eğitim koçu ve rehber öğretmen eşliğinde çalışma planları oluşturmakta ve uygulamaktayız.

İzmir'de Yeni TakTik Okulları Anadolu Lisesi'nde tüm sınıflarda haftada 40 saat Anadolu Lisesi müfredatı ile ders işlenir. Her öğrenci müfredat dersleri dışında haftalık 5 saat özel etüt çalışması yapar. Düzenli olarak uygulanan konu tarama sınavları ile öğrencinin başarılı ve eksik olduğu konular tespit edilir. Konu tarama sınavında öğrencinin eksikliğinin tespit edildiği bölümlerle ilgili hafta içi özel etüt çalışmaları planlanır ve öğrencinin eksikleri giderilir. Ayrıca tüm öğrenciler düzenli olarak Türkiye geneli deneme sınavlarına katılırlar.

Öğrencinin öğrenim hayatı boyunca karşılaşacağı sınavlarda, bilginin yanında gerekli olan psikolojik destek, alanında en uzman rehber öğretmenler tarafından sağlanmaktadır.

ÖSYM tarafından yapılan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavları’nda üst düzey başarının sağlanması için akademik bilgi yanında gerekli olan ;

  • Okuduğunu iyi anlama,
  • Sorulara iyi odaklanma,
  • Püf noktalarını kullanıp çözüme en kısa yoldan ulaşma,
  • Hızlı ve doğru karar verebilme,
  • Sınav süresince çevresel etkenlerden kendini soyutlayabilme,

becerileri kazandırılmaktadır.

Tüm mesleklerde başarılı olmanın en önemli anahtarı iletişimdir. Öğrencilerin iletişim becerilerini güçlendirmek, kendilerini daha iyi ifade etmelerini sağlamak amacıyla drama çalışmaları yapılmaktadır.

Role Play yöntemi ile farklı meslekler üzerine hazırlanan tiyatral hikayelerin ana karakterleri üzerinden öğrencinin becerilerine uygun meslek seçmelerine yardımcı olunmaktadır. Öğrenci, seçeceği mesleğin karakterini üstlenerek yaşamakta ve sonrasında yapacağı gerçek meslek stajları ile en uygun mesleğe yönlendirilmektedir.

EĞİTİMDE FARKLILIKLARIMIZ

İzmir'de Yeni TakTik Okulları'nda lise eğitimi, dershane ve özel dersi bir çatıda toplayarak akademik başarıyı garanti altına alıyoruz.

Öğrencinin Eğitim Koçu Her An Yanında

İzmir'de Yeni TakTik Okulları Anadolu Lisesi'nde her öğrencinin bir 'Eğitim Koçu' bulunuyor. Eğitim koçu, öğrencinin konu ve kazanım eksikliklerini belirliyor ve öğrenci ile birlikte kişiye özel bir yol haritası çıkarıyor. Eğitim koçu öğrenciyi motive ederek belirlenen yol haritasının düzenli olarak takip edilmesini sağlar.

Özel Dersler ve Etütler Sayesinde Sınırlarını Aşacaksın

İzmir'de Yeni TakTik Okulları Anadolu Lisesinde öğrencilerimizin, akademik başarısını artırmak ve kendilerine güven duygusunu geliştirmek amacı ile çok kapsamlı ve planlı bir özel ders müfredatı uygulanır. Öğrencimizin başarı seviyesini en üst düzeye taşıyacak özel ders ve etüt çalışmaları tecrübeli eğitim kadromuz tarafından hazırlanır.

Konu Tarama Sınavları

İzmir'de Yeni TakTik Okulları Anadolu Lisesi'nde düzenli olarak yapılan Konu Tarama ve Deneme Sınavları ile öğrencinin eksikliklerini tespit ederek giderme imkanı sağlanacaktır. Sınıflarda her konu sonunda uygulanan sınavlar sayesinde eksik olduğu bölümler tespit edilerek rehberlik birimimiz tarafından eksikliklerin giderilmesi için gerekli ek çalışmalar planlanır.

Rehberlik

İzmir'de Yeni TakTik Okulları Anadolu Lisesi'nde öğrencinin öğrenim hayatı boyunca karşılaşacağı sınavlarda, bilginin yanında gerekli olan psikolojik destek, alanında en uzman rehber öğretmenler tarafından sağlanmaktadır.

İzmir'de Yeni TakTik Okulları Anadolu Lisesi'nde rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetleri başarı yolunda, sorunların çözümü için gerekli tüm planlamaları ve önlemleri alacak şekilde detaylı planlanır.